Czy drewniane krzesła mogą być stylowe i wygodne?

Być może należysz do tego pokolenia, które szkołę podstawową spędziło na niewygodnych, twardych drewnianych krzesłach. Jeśli tak, prawdopodobnie sceptycznie podejdziesz do połączenia wyrażenia „drewniane krzesła” z przymiotnikami „stylowy” i „wygodny”. Daj się jednak przekonać! Mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz zadowalające argumenty.

Dlaczego drewniane krzesła są stylowe?

„Stylowy” to inaczej estetyczny, elegancki, gustowny oraz szlachetny. Z całą pewnością można tak określić samo drewno. Jako materiał naturalny, pochodzący z odnawialnych źródeł i przyjazny dla środowiska przeżywa prawdziwy renesans w domach i mieszkaniach. Niezwykłą – i zupełnie słuszną – popularnością cieszą się zwłaszcza gatunki twarde, odporne na uszkodzenia i upływ czasu. Należą do nich chociażby rodzimy dąb albo rodzaje bardzo egzotyczne, np. tek, mahoń, mango czy palisander. Wyróżnia je oryginalne piękno, dlatego krzesła wykonane z tych gatunków drewna naprawdę wyglądają imponująco.

Jeśli określenie „stylowy” odnosi się do wnętrza, oznacza to, że wszystkie zawarte w nim elementy tworzą spójną, harmonijną całość. Drewniane krzesła pasują do wielu różnych konwencji – do prostego i surowego loftu, do przytulnego stylu rustykalnego, do eleganckich aranżacji w duchu kolonialnym, do nieco tajemniczych, strojnych kompozycji orientalnych i indyjskich. Lista jest naprawdę długa! Drewniane meble zestawione razem, np. stół i krzesła w jadalni albo fotel kolonialny ze stolikiem kawowym, prezentują się wyjątkowo.

Co zrobić, żeby aranżacje z drewnianymi krzesłami były stylowe? Dobrze, gdy pozostałe meble są wykonane z tego samego drewna – wtedy stworzenie spójnej kompozycji nie stanowi większego wyzwania. Jeśli lubisz eksperymenty wnętrzarskie, możesz spróbować połączyć kilka rodzajów drewna! Doskonale wyglądają duety jasnego i ciemnego palisandru (np. jasny stół i ciemne krzesła) albo połączenie drewna matowego i lakierowanego. Pamiętaj tylko, żeby konkretny rodzaj drewna nie występował solo. Jeśli zdecydujesz się na krzesła w innym odcieniu niż stół, dobierz do niego np. półkę ścienną albo słupek.

Czy drewniane krzesła są wygodne?

Drewniane krzesła są wygodne – pod warunkiem, że zostały dobrze wykonane i dopasowane do użytkownika. Decyduje o tym np. wyprofilowane oparcie o wystarczającej wysokości i odpowiednia szerokość siedziska. Jeśli masz drobną, filigranową figurę, wygodniej będzie Ci siedzieć na węższym krześle. Z kolei osoby wysokie czy cięższe powinny wybierać krzesła drewniane z szerszym siedziskiem i solidnym oparciem.

Do jadalni czy kuchni możesz wybrać proste krzesła. Zazwyczaj spędza się na nich czas w trakcie posiłku, rodzinnych spotkań albo rozrywki z przyjaciółmi. Nawet jeśli trwa to kilka godzin, ręce można wygodnie oprzeć na stole. Jednak drewniane krzesła czy fotele to także wyposażenie salonu. W takim przypadku prawdopodobnie lepiej postawić na modele z podłokietnikami.

Jeśli mimo wszystko obawiasz się, że krzesła z samego drewna będą dla Ciebie za twarde, masz kilka opcji. Połóż na siedzisku poduszkę albo wybierz drewniany model z tapicerowanym siedzeniem i/lub oparciem. A dla wielbicieli najbardziej miękkich krzeseł powstały te na… drewnianych nogach.

Drewniane krzesła – wygodne w codziennym użytkowaniu

Dlaczego jeszcze można powiedzieć, że drewniane krzesła są wygodne? Ponieważ wygodne jest nie tylko ich użytkowanie, ale także czyszczenie. Utrzymanie drewna w nienagannym stanie ani nie zajmuje zbyt wiele czasu, ani nie wymaga specjalnie skomplikowanych zabiegów. Na co dzień wystarczy przetrzeć je miękką, wilgotną szmatką lub odkurzyć oraz natychmiast usuwać rozchlapane płyny. Do mycia nie potrzebujesz żadnych detergentów, mleczek czy innych specyfików – są one nawet niewskazane (chyba że to preparaty pielęgnacyjne do drewna)! Wystarczy woda z delikatnym mydłem. Pamiętaj tylko o wycieraniu krzeseł do sucha. To naprawdę wszystko!

Powiązane produkty

Krzesło Bijapur z drewna Mango Krzesło Bijapur z drewna Mango 2
Na stanie
789,00 zł
Krzesło drewniane o solidnej konstrukcji wykonanej z drewna mango. Bardzo wygodne, miękkie siedzisko.
Krzesło z drewna Natural palisander Krzesło z drewna Natural palisander 2
  • -73,00 zł
około 8 dni
569,00 zł 642,00 zł
Krzesło wykonane z litego drewna palisandru o kolorystyce naturalnej to mebel przeznaczony do kilku kolekcji.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania