PORADNIK O DREWNIE

Dbając o swoje drewniane meble zapewniasz im długowieczność. To proste i w dużej mierze kwestia zdrowego rozsądku. Poniżej kilka rad(cech charakterystycznych mebli kolonialnych) do rozważenia:

1. Wygląd słoi różni się w zależności od drewna. Na układ słoi ma wpływ naturalny efekt dojrzewania. Kiedy drzewo rośnie starsze sekcje stają się grubsze a wzór słojów czystszy.

Twoje meble mogą zostać wykonane z różnych kawałków tego samego drzewa, tworząc unikalny kontrast znaczników.

2. Obszary bieli na twoich meblach pochodzą z budulca danego drewna. To normalne, że biele i przypadkowe pigmentacje występują na drewnie. Nie jest to wada ani defekt, ale dodatkowa cecha podkreślająca unikalność twoich mebli.

3. Drewno posiada ślady łączeń powszechnych znaczników, co jest naturalnym znamieniem poszczególnych rodzajów drewna. Mogą się one różnić rozmiarem i częstotliwością w produktach naturalnych.

4. Wymiary produktów mogą delikatnie odbiegać od podanych na stronie. Oznaczenie w tabeli rozmiarów ~1cm oznacza, że podany wymiar może różnić się +/-1cm.

5. Sęki, nierówności są cechą pożądaną i naturalną. Meble wykonane są ręcznie i posiadają łączenia konstrukcyjne. Ubytki w naturalnym drewnie mogą być uzupełniane różnymi wypełniaczami.

To właśnie wyróżnia nasze meble na tle reprodukowanych okleinowanych i laminowanych mebli. Każdy mebel jest wyjątkowy, a poszczególny jego elementy niepowtarzalne.

Styl kolonialny

Najprościej można opisać styl kolonialny jako klasyczna forma połączona z egzotycznymi ornamentami. Meble kolonialne to europejska elegancja oraz charakterystyka rzemieślnicza z Indii

Meble kolonialne są wykonane z różnych gatunków drewna egzotycznego, obecne trendy mówią o ciemnych wybarwieniach które idealnie wpisują się w różnorodne wnętrza.

Współcześnie wykonane meble indyjskie celowo poddawane są procesowi postarzania co jest pożądanym efektem wśród klientów europejskich. Spękania, delikatne nierówności, sfatygowania, oraz znaki czasu na drewnie świadczą o jego historii i długowieczności którą możemy zatrzymać we własnym wnętrzu. Elementy wykończeniowe takie jak masy wypełniające, gwoździe, lamele są typowymi znamionami ręcznego wykonania a tym samym całego stylu kolonialnego

Utrzymaj drewno swoich mebli w dobrej kondycji.

To jasne, że meble są narażone na różnego rodzaju wypadki, szczególnie gdy w domu bawią się dzieci. Prześledź te kroki by zminimalizować zniszczenia codziennego użytkowania:

1. Pomimo, że twoje meble są zabezpieczone specjalnym wykończeniem, używaj podstawek by zapobiegać wyciekom, plamom oraz zniszczeniami spowodowanymi gorącymi naczyniami.
2. Plamy powstają natychmiastowo. Trzymaj wszelkie rozpuszczalniki, alkohole, płyny do usuwania polerowania z dala od powierzchni mebli.
3. Lampy zawsze podnosić i nigdy nie przesuwaj po blacie.
4. Zawsze podnoś meble przy ich przestawianiu i nie upuszczaj ich.
5. Otwieraj i zamykaj drzwi oraz szuflady z wyczuciem.
6. Unikaj ustawiania mebli przy grzejnikach, źródłach żaru i kominkach.
7. Nie wystawiaj mebli na ciągłe działanie promieni słonecznych.

UWAGA! Dla prawidłowej pracy drewna w okresie zimowym prosimy o korzystanie z nawilżacza powietrza ustawiając procent wilgotności na poziomie 40%-60%.

Rodzaje drewna:

Palisander

Palisander to jedno z najtwardszych dostępnych drewien. Meble wykonane z drewna liściastego cechują się ciekawym ułożeniem słoi, co nadaje im elegancki i bogaty wygląd. Tylko wysokiej jakości palisander jest używany do produkcji naszych mebli, tak aby zapewnić najwyższą jakość wyglądu i odczuć w najmniejszym szczególe.
Cały budulec jest pozyskiwany z podtrzymywanych w równowadze lasów. Co oznacza, że drzewa użyte w naszych produktach są zastępowane a lasy zarządzane w sposób przynoszący korzyści miejscowej ekonomii, społeczności i przyrodzie. Palisander to gatunek szybkorosnący z okresem rotacyjnym 6 do 10 lat. Poziom wzrostu wynosi ok 3,7 metra rocznie.
Palisander jest drzewem liściastym prostym należącym do rodziny Dalbergia sissoo, typowym dla Indii, Pakistanu oraz Nepalu, jest znany również jako palisander indyjski. Budulec palisandru to najlepsza okleina wykorzystywana w zakładach stolarskich. Palisander charakteryzuje się złoto-brązowym usłojeniem i granulowaną niczym kość słoniowa bielą, co robi z niego atrakcyjną alternatywę dla teku. Drewno to jest ekstremalnie wytrzymałe i dobrze wypolerowane na wykończeniach.                          

Akacja

Akacja jest rodzajem krzewów i drzew należąca do podrodziny Mimosoideae rodziny Fabaceae. Akacje są również znane jako drzewa cierniowe lub dzwonki, a charakteryzują się szybkim wzrostem kory w porównaniu do innych drzew. Akacja tworzy przepiękne plantacje budulca, by osiągać wysokość wyrębu w 8 - 10 lat, gdzie dla porównania cykle wycinki teku sięgają od 25 do 40 lat.
Cały budulec jest pozyskiwany z podtrzymywanych w równowadze lasów w zachodnim Rajasthan i Punjab. Co oznacza, że drzewa użyte w naszych produktach są zastępowane a lasy zarządzane w sposób przynoszący korzyści miejscowej ekonomii, społeczności i przyrodzie. Drzewo charakteryzuje się pięknym usłojeniem, kontrastem kolorystycznym i zdaje się zmieniać barwę w zależności od źródła światła. Jest to naturalnie żywiczne drewno wyjątkowo odporne na odbarwienia spowodowane wilgocią.
Akacja to współczesny styl, nadzwyczajne drewno dla nowoczesnych mebli. Ludzie uwielbiający nowoczesny gładki elegancki wygląd i niezwykły design z pewnością polubią i ten materiał.

Mango

Drzewa mango choć powszechnie rozpoznawane po przepysznych owocach są także szeroko wykorzystywane jako budulec ze względu na ich naturalną odporność na wodę. Meble produkowane z mango charakteryzują się szarą albo zielonkawo-brązową barwą a także gruboziarnistą strukturą w atrakcyjnym rustykalnym stylu. Dodatkowo drewno przejawia się złotymi odcieniami. Drzewa rosną do 30-40 metrów wysokości, a ich drewno na budowę mebli zbiera się dopiero po ostatnim wydaniu owoców.
Cały budulec jest pozyskiwany z podtrzymywanych w równowadze lasów. Co oznacza, że drzewa użyte w naszych produktach są zastępowane a lasy zarządzane w sposób przynoszący korzyści miejscowej ekonomii, społeczności i przyrodzie. Drzewo rozsiewa się po całych Indiach, co pozwala produkować meble naprawdę niedrogo. Po określonym wieku drewno drzew mango osiąga twardość podobną do teku. Meble zrobione z indyjskiego mango są bardzo stylowe i dają możliwość rzeźbienia, co nadaje niepowtarzalny kształt wytwarzanym meblom.

Mahoń

Moniowiec właściwy pochodzi z Ameryki Środkowej i basenu Morza Karaibskiego. Charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie, gięcie, rozciąganie i jest trudno zapalny. Ten twardy gatunek drewna stosowany jest na okleiny i meble artystyczne. Oprócz surowca na wyroby stolarskie czy rzeźbiarstwa mahoń stanowi idealny surowiec do produkcji strunowych intrumentów muzycznych. Korpusy gitar, które wykonane są z mahoniu wyróżniają się cięższym i mięsistym dźwiękiem oraz długim wybrzmiewaniem.
Ten rodzaj drewna stosowany jest również do produkcji śmigeł i wyposażenia wnętrz statków, łodzi oraz jachtów. Obecnie mahoń jest intensywnie wykorzystywany w meblarstwie do produkcji mebli klasycznych.

Suar Wood

Duże drzewo tropikalne Suar zwane również Albizia Saman, Samanea Saman, Rain Tree lub Monkeypod, które może dorastać do wysokości 25 metrów wysokości. Charakterystyczne drzewo, które rośnie na wzór parasola, dzięki temu tworzy pod swoją koroną, gęstymi liściastymi gałęziami - izolowany chłodny klimat. Ze względu na krzyżujące się słoje materiał, z którego wykonane są meble, odporny jest na pękanie i niezwykle wytrzymały. Bardzo ciężkie drewno Suar jest wysoce odporne na gnicie i termity.

Drewno z recyklingu

Drewno z recyklingu jest jednym z najkorzystniejszych źródeł drewna, które na dobre rozwinęło się w latach 90-tych. Główną zaletą jest bardzo przyjazny proces produkcyjny dla środkowiska. Meble wykonane wykonane z drewna z recyklingu głównie powszechne są w Nowej Zlandii, Indiach oraz Australii.
W naszym sklepie znajdą Państwo meble kolonialne wykonane z drewna akacji azjatyckiej, palisandru oraz mango pozyskanego z recyklingu. Zapraszamy do obejrzenia kolekcji Loft, Iron, Meliard.

Dąb

LUCCA, to duńskie meble dębowe - olejowane - o nowoczesnym, europejskim stylu. Meble te są budowane z litego dębu, a ich piękno zostało zaklęte w naturalnej strukturze drewna. Łącząc poszczególne elementy kolekcji możemy dopasać je do swoich indywidualnych wymogów oraz wnętrza, uzyskując jednocześnie pełną swobodę aranżacji. Kolekcja ta zawiera meble zaprojektowane z myślą o salonie, jadalni i sypialni. Meble charakteryzują się przede wszystkim grubym, bo aż 45mm blatem. Blasku wszystkim bryłom nadaje tzw. szyba bezpieczna, natomiast siedziska krzeseł wykończone są skórą bycast lub mikrofibrą (materiałem trudnopalnym).

CARTAGENA jest kolekcją nowoczesnych mebli dębowych olejowanych. Jej styl to fuzja europejskich trendów i wyszukanego minimalizmu. O ich pięknie świadczy pełne naturalne drewno i jego struktura bogata w różnorodne wzory słoi. Ilość różnych mebli w kolekcji daje ogromne możliwości aranżacyjne, spełniając w tem sposób najwyższe wymogi indywidualnych upodobań.
Meble tej kolkecji idealnie nadają się zarówno do jadalni, sypialni jak i salonu. Blat o grubości 18mm to cecha charakterystyczna Cartageny. Witryny i komody wyposażone zostały w hartowaną szybę, krzesła natomiast obito mikrofibrą, która jest trudnopalna lub bycastem - materiałem skóropodobnym.

Kolekcja VERONA to olejowane meble dębowe o nowoczesnej europejskiej stylistyce. Przepięknie usłojone drewno zdobi każdą powierzchnię poszczególnych brył kolekcji. Grubość blatu to niebagatelne i wytrzymałe 26mm. Meble charakteryzują się dużą swobodą w aranżacji niezależnie od wystroju wnętrza - czy to sypialni, jadalni lub salonu - tym samym mogą sprostać najbardziej wymagającym potrzebom indywidualnym. Pamiętajmy, że meble te to przede wszystkim funkcjonalność.
Nadmienić należy, że bryły z elementami szklanymi wyposażone są w szybę hartowaną. Krzesła z kolei obite zostały materiałem skóropodobnym bycast lub trudnopalną mikrofibrą.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania