Sypialnia w drewnie – oaza spokoju

Sypialnia w drewnie – oaza spokoju

Sypialnia w drewnie – oaza spokoju

Nasz dom jest naszą twierdzą, a sypialnia ostatnim bastionem spokoju, w którym nie tylko śpimy, ale również relaksujemy się w ciągu dnia. Idealna sypialnia powinna kojarzyć się wyłącznie z tym, nie powinna stanowić również miejsca pracy, ponieważ rozprasza nas to i zakłóca wypoczynek. Tutaj każdy element ma znaczenie, uważajmy więc na wybór stylu, kolorów, materiałów i dodatków, które powinny składać się na przytulne, komfortowe wnętrze, w którym można znaleźć wytchnienie od codziennego zgiełku i stresu.


W sypialni należy unikać jaskrawych kolorów, ponieważ rozpraszają naszą uwagę, a w większych ilościach mogą drażnić. Kolorystyka pomieszczenia ma realny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego dobrze jest sięgać po uspokajające zielenie i błękity. Unikajmy ciemnych barw i mocnych kontrastów; idealnie sprawdzają się pastele, kolory drewna i ziemi. W bardzo małych sypialniach skorzystajmy z najjaśniejszych odcieni oraz bieli, które optycznie je powiększą. Idealnym materiałem do wykończenia wnętrza oraz na meble jest drewno. Budzi naturalne skojarzenia z ciepłem i wygodą; tworzy znakomity klimat w każdym wnętrzu. Solidne drewniane meble mogą sprawić, że poczujemy się we wnętrzu pewniej i spokojniej.


Najważniejszym, centralnym elementem każdej sypialni jest łóżko. Nie należy na nim oszczędzać, ponieważ powinno zapewniać nam maksymalny komfort. Szerokie, eleganckie łóżko z wygodnym materacem nie powinno stanowić marzenia, ale codzienność. Jeśli chcemy stworzyć jeszcze bardziej przytulny klimat, dodajmy do niego ciepły wełniany pled, liczne poduszki czy też nawet najprostszy baldachim. Ten ostatni tworzy atmosferę luksusu i symbolicznie odgradza nas od świata, pomagając tym samym w wyciszeniu i odpoczynku.
Nie licząc nocnych stolików, pozostałe meble w sypialni mają o wiele mniejsze znaczenie i jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, ograniczajmy ich ilość. W sypialni zdecydowanie nie ma miejsca na przeznaczone do pracy biurko. Postawmy raczej na duży, wygodny fotel, drewnianą konsolę pełniącą też rolę toaletki, podręczną biblioteczkę oraz szafy i komody. Meble powinny być funkcjonalne, dopasowane do naszych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. w nogach łóżka postawić skrzynię, która z jednej strony stanowi pojemnik na koc czy poduszki, a z drugiej jest siedziskiem, z którego możemy skorzystać podczas ubierania się.

Wnętrze nie powinno być przeładowane meblami i dodatkami: tu mniej znaczy więcej. Drewniane, proste meble zrównoważy lekki materiał firanek i baldachimu oraz delikatny wzór pościeli, poduszek i obicia fotela. Zamiast licznych zbędnych drobiazgów trzymajmy tylko kilka rzeczy: ulubioną ozdobę lub fotografie najbliższych osób. Do dekoracji sypialni w zupełności wystarczą wzory materiałów, usłojenie drewna i rośliny, które ją ożywią.Product successfully added to your shopping cart

Quantity
Total

There are 0 items in your cart. There is 1 item in your cart.

Total products (tax incl.)
Total shipping (tax excl.) Free shipping!
Total (tax incl.)
Continue shopping Proceed to checkout