Uniwersalność mebli kolonialnych

Uniwersalność mebli kolonialnych

Uniwersalność mebli kolonialnych

Meble kolonialne, ze względu na prostotę linii i subtelne, eleganckie zdobienia, bardzo dobrze wpasowują się w różnorodne wnętrza. Z powodzeniem można łączyć je z wieloma kolorami, wzorami i materiałami, związanymi z rozmaitymi stylami. Sprawdzają się nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale również nowoczesnych i z powodzeniem mogą stanowić zarówno tło dla dekoracji, jak i jeden z najważniejszych elementów wystroju.

W najpopularniejszej aranżacji wnętrza z meblami kolonialnymi wykorzystuje się jasne kolory ścian, drewniane podłogi, lekkie firanki i dekoracje, które potrafią bardzo zmienić odbiór całości. Do tego stylu mebli pasują przede wszystkim dodatki wykorzystujące zwierzęce wzory, jak lamparcie cętki i pasy zebry. Są to wzory bardzo wyraziste i wystarczy kilka drobnych elementów, jak poduszki i dywanik, aby nadać wnętrzu charakteru. W połączeniu z dekoracjami z drewna, kamienia i plecionek – wazony, figurki, parawan – całość zacznie przywodzić na myśl brytyjskie kolonie w Afryce. Do tego celu sprawdzają się też tkaniny w geometryczne wzory w kontrastowych kolorach: klasycznej czerni i bieli, ale urozmaicone także kolorami ziemi, żółcią czy oranżem.
Geometryczne wzory tkanin to także bardzo dobry wstęp do stworzenia wnętrza o znacznie bardziej nowoczesnym stylu. Śmiało można zestawić je ze szkłem i metalem oraz wielkoformatowymi fotografiami na tle prostych, nowoczesnych ścian. Niektórzy nie boją się łączyć mebli kolonialnych z surowym betonem lub cegłą, eleganckimi obiciami sof i foteli oraz lampami w klasycznym stylu. Umiejętnie dobrane dodatki sprawiają, że takie wnętrze wyjątkowo zapada w pamięć, jednak nie każdemu podobne zestawienie przypada do gustu.
Osoby pragnące stworzyć ciepłe, przytulne wnętrze, którego podstawą jest naturalnej barwy drewno również mogą wykorzystać do tego celu meble kolonialne. Znów kluczem są dodatki i kolory: naturalne barwy i pastele, delikatne wzory, puszyste dywany i poduszki. Meble, oczywiście, powinny mieć jasne wybarwienie. Ciemne drewno znakomicie sprawdzi się we współczesnej interpretacji stylu angielskiego, który dał początek stylowi kolonialnemu. Można połączyć je z ciemniejszymi kolorami tkanin i dekoracjami o bardziej skomplikowanej formie.

Meble kolonialne dają bardzo wiele możliwości w aranżacji wnętrza. Egzotyczne drewno w naturalnych kolorach i z podkreślonymi słojami, zamknięte w prostej, eleganckiej, nieco surowej formie, to znakomity punkt wyjścia do stworzenia wyjątkowego wnętrza. Wpasowują się z różnorodne aranżacje, dlatego śmiało możemy sięgać po inspiracje z różnych źródeł, by znaleźć własny styl.Product successfully added to your shopping cart

Quantity
Total

There are 0 items in your cart. There is 1 item in your cart.

Total products (tax incl.)
Total shipping (tax excl.) Free shipping!
Total (tax incl.)
Continue shopping Proceed to checkout