Elegancka pracownia w stylu retro – meble kolonialne

Elegancka pracownia w stylu retro – meble kolonialne

Elegancka pracownia w stylu retro – meble kolonialne

Własny gabinet to miejsce szczególnie ważne dla osób pracujących w domu, a także pomieszczenie pozwalające oderwać się od zawodowych obowiązków w atmosferze naukowej zadumy i wyciszenia. W odpowiednio zaaranżowanej pracowni znajdzie się miejsce na ulubione książki, wygodny zestaw mebli wypoczynkowych oraz, co najważniejsze – ergonomiczne stanowisko pracy. Popularnym trendem, który niejednokrotnie organizuje przestrzeń w tego typu wnętrzach, jest nawiązanie do sprawdzonych rozwiązań i klasycznych wzorców. Eleganckie meble wykonane z naturalnego drewna i dodatki w stylu kolonialnym sprawią, że aranżacja nabierze wyszukanego charakteru angielskiej posiadłości i zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki wysokim walorom dekoracyjnym, kolekcje mebli orientalnych mogą stanowić zarówno podstawę wyposażenia domowych pracowni, jak również ozdobę reprezentacyjnych pomieszczeń w obiektach biurowych.

Retro to propozycja dla wszystkich miłośników wytwornej elegancji i tradycyjnego wystroju wnętrz. Wykonując klasyczną aranżację pomieszczenia, dysponujemy szerokim asortymentem mebli w stylu kolonialnym oraz akcesoriów, które podkreślą specyfikę miejsca i oddadzą ducha minionej epoki. Podstawę wyposażenia pracowni powinno stanowić komfortowe stanowisko pracy, składające się z biurka i wygodnego fotela. Ponieważ w dzisiejszych czasach miejsce tego rodzaju nie może obyć się bez nowoczesnego sprzętu i ergonomicznych rozwiązań, doskonałym uzupełnieniem kolonialnego stylu będą skórzane fotele biurowe i designerskie nowinki technologiczne. Powinniśmy zadbać o to, żeby urządzenia komputerowe znajdujące się wewnątrz gabinetu nie zaburzyły spójnej koncepcji projektu – nie bez znaczenia będzie w tym przypadku zabezpieczenie widocznych kabli przy użyciu praktycznych maskownic i organizerów. Funkcjonalnym rozwiązaniem będzie również szeroki blat, który pozwoli dowolnie organizować przestrzeń roboczą i precyzyjnie dostosuje ją do naszych potrzeb.

Kolonialne biurka drewniane charakteryzują się stabilną konstrukcją i stylowym wykończeniem, co czyni je idealną propozycją do eleganckich pracowni. Naturalnie ciemne wybarwienie mahoniu i palisandru to wersja kolorystyczna najbardziej popularna wśród orientalnych gatunków drewna, a także ukłon w stronę typowo angielskich rozwiązań dekoracyjnych. Urządzając gabinet w stylu klasycznym możemy śmiało zrezygnować z jasnych tonacji na rzecz dominujących głębokich brązów. W przeciwieństwie do pozostałych pomieszczeń, pracownia może zostać w całości podporządkowana drewnianej egzotyce - możemy zdecydować się nawet na boazerię ścienną i kasetony sufitowe, odpowiadające kolorystyce zestawów meblowych. Często spotykanym rozwiązaniem wnętrzarskim w tego rodzaju projektach jest wykonanie biblioteki w formie angielskiej zabudowy na wymiar. Jeżeli jednak wolimy skorzystać z gotowej oferty, wówczas możemy zaopatrzyć nasz gabinet w kolonialne biblioteczki, przygotowane specjalnie z myślą o klasycznych aranżacjach. Stabilne regały, które swobodnie pomieszczą nawet najbardziej okazały księgozbiór czy obszerną dokumentację, możemy traktować jako samodzielny element wyposażenia, albo łączyć z pozostałymi meblami z kolekcji. Zestawiając poszczególne komponenty gotowych zestawów uzyskamy homogeniczny wystrój, będący wiernym odwzorowaniem klasycznej elegancji.

Obok biblioteki nie powinno również zabraknąć przeszklonych witryn kolonialnych o wysokich walorach ekspozycyjnych. Wewnątrz gabloty możemy umieścić stylowe dodatki, takie jak ozdobne patery, antyki czy dzieła sztuki. Kolejnym elementem retro, który nada klasycznego charakteru naszej domowej pracowni są meble wypoczynkowe. Nie mogą one rzecz jasna stać się centralnym elementem wyposażenia, niemniej jednak tapicerowane szezlongi, ławy czy fotele to jeden z obowiązkowych punktów gabinetu w stylu kolonialnym. Jeżeli nasza pracownia to również miejsce, gdzie przy kieliszku dobrego wina delektujemy się twórczością znakomitych autorów, studiujemy traktaty filozoficzne i klasyczne poematy, wówczas nie powinno zabraknąć tam również praktycznego barku czy szafki na wino. Całość projektu możemy dopełnić stylową dekoracją okien – wspaniale sprawdzą się w tej roli rolety rzymskie wykonane z ozdobnych tkanin w ciepłych odcieniach brązu i złota.

Gabinet w stylu klasycznym to sprawdzona konwencja, przygotowana specjalnie dla amatorów tradycyjnych wnętrz. Zestawienie funkcjonalnych rozwiązań i eleganckich elementów wyposażenia to gwarancja doskonałego efektu wizualnego i wysoki komfort użytkowania pomieszczeń. Dodatkowo oryginalne meble w stylu kolonialnym nadadzą każdej aranżacji wyjątkowego charakteru i sprawią, że twórcza atmosfera pracy zyska dzięki nim niepowtarzalną oprawę.  Product successfully added to your shopping cart

Quantity
Total

There are 0 items in your cart. There is 1 item in your cart.

Total products (tax incl.)
Total shipping (tax excl.) Free shipping!
Total (tax incl.)
Continue shopping Proceed to checkout