Masywny stolik kawowy z litego drewna palisandru to nieodłączny element każdego salonu, niezależnie od jego wielkości i stylu, w jakim jest urządzony. Jest to mebel, który odznacza się swoją praktycznością – to przy nim można zrelaksować się po długim dniu w pracy i napić się kawy ze znajomymi. Wiele osób posiada w swoim mieszkaniu klasyczne, drewniane ławy. Są one jednymi z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych mebli do salonu. Dlaczego są tak popularne? Jakie są ich zalety i wady?
W czym tkwi popularność drewnianych ław?
Jeśli zastanawiasz się, dlaczego stoliki kawowe z drewna są tak chętnie wybierane, już spieszymy z odpowiedzią. Przede wszystkim pełnią funkcję klasycznego dodatku, który uzupełnia salon o brakujący akcent. Mając już w pokoju dziennym funkcjonalny stół z drewnianym blatem, bardzo często dobiera się do niego stolik w podobnym stylu. Razem meble stanowią ponadczasowe połączenie, które nadaje wnętrzu szczególnego charakteru.
Taki stolik jest niezwykle przydatny, zarówno na co dzień, jak i podczas różnego rodzaju przyjęć. Dodatkowo to element wyposażenia, który zawsze ładnie się prezentuje i zdobi dom przez długie lata. Wyjątkowa struktura drewna sama w sobie stanowi dekorację, która swoim urokiem kradnie serca wszystkich gości. Warto też zwrócić uwagę na to, że meble z naturalnego surowca są antystatyczne, dzięki czemu na ich powierzchni zbiera się niewiele kurzu.
Dobre i złe strony posiadania drewnianej ławy
Jako że drewniany stolik kawowy jest jednym z najchętniej wybieranych mebli do salonu, posiada on wiele zalet, których nie można przypisać już modelom szklanym czy aluminiowym. Jedną z największych korzyści z posiadania drewnianej ławy jest łatwość w czyszczeniu i konserwacji. Jako elementy wyposażenia, które odznaczają się naturalnością, można w prosty sposób wyczyścić je, pozbywając się wszelkich rys i odprysków. Ponadto, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, czego nie można powiedzieć o ławach szklanych. Równie dużą zaletą jest ich naturalny wygląd. Ława drewniana, tak jak mówi nazwa, jest wykonana z drewna, w związku z czym wyróżnia się tym, że potrafi wprowadzić do salonu wyjątkowy nastrój. Według specjalistów drewniane meble mogą zagwarantować domownikom lepszy sen i możliwość uspokojenia się. Oczywiście, aby tak naprawdę było, należy zakupić drewniane łóżko lub urządzić całą sypialnię w drewnianym stylu. Pomimo to ukojenie może zapewnić także zwykła ława z tego surowca. Stolik kawowy z drewna w salonie nada pomieszczeniu przytulności i więcej wygody. Przebywanie w salonie od razu stanie się przyjemniejszym zajęciem.
Oprócz zalet nawet idealna ława drewniana ma także kilka wad. Jedną z nich jest cena, która nie jest niska. Starannie wykonane, piękne drewniane meble mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Cena ta oznacza oczywiście wysoką jakość, więc mimo wszystko jest to opłacalny wydatek. Dużą wadą jest jednak delikatność tych mebli. Ławy z tego naturalnego surowca może i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak warto pamiętać, że źle wpływa na nie niska wilgotność i wysoka temperatura. Właśnie dlatego wymagają one regularnej pielęgnacji, która ochroni przed uszkodzeniem stolików.
Czy warto kupić drewnianą ławę?
Decydując się na zakup ławy drewnianej, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Stoliki te mają wiele dobrych stron, takich jak piękny i naturalny wygląd oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pomimo to, posiadają także kilka wad – cena czy też wrażliwość na niską wilgoć i wysoki upał. Dobrze jest odnieść się w tej kwestii przede wszystkim do swoich oczekiwań względem mebla – czy ma być dobrej jakości, solidny, a przy tym atrakcyjny wizualnie?
Biorąc pod uwagę wymienione aspekty, warto zainwestować w zakup ławy drewnianej. Nowoczesne stoliki wykonane z drewna są trwałe i jeśli będą dobrze pielęgnowane, wytrzymają wiele lat. Właśnie dlatego warto przymknąć oko na wysoką cenę i zakupić model z drewna w stylu industrialnym. Będzie to na pewno dobry wybór! W naszej ofercie posiadamy stoliki i ławy w różnych odcieniach pasujące do domu w dowolnej stylistyce.
Komentarze (0)