Stoliki epoksydowe wciąż w modzie – wybierz swój ulubiony

Unikatowe stoliki kawowe z żywicą epoksydową

Unikatowe stoliki kawowe epoxy spotyka się zazwyczaj w nowoczesnym salonie albo pokoju dziennym. Jednak mebel ten pasuje do różnych stylów ze względu na to, że sam jest ich gustownym połączeniem.

Najczęściej stolik kawowy z żywicą epoksydową składa się z:

      Blatu wykonanego z wysokogatunkowego drewna (dębu, akacji azjatyckiej, palisandru), które nawiązuje do klasycznych stylów, m.in. indyjskiego, kolonialnego, skandynawskiego,

      Metalowej podstawy, czy innych elementów charakterystycznych dla stylu industrialnego i loftów,

      Żywicy epoksydowej, która z jednej strony zabezpiecza drewno, a z drugiej stanowi dodatkowy element ozdobny.

Stolik kawowy z kolorowymi elementami z żywicy epoksydowej łatwo połączyć z kolorem wypoczynku albo barwą ścian w pokoju. Zielona albo turkusowa lawa dopełni zieleń w pokoju, a ciemna rzeka z błyszczącymi złotymi gwiazdami (wykonana z żywicy) doda trochę efektu glamour minimalistycznemu wnętrzu. Unikatowy design i możliwość użycia różnych materiałów sprawia, że stoliki czy też ławy do salonu z żywicą epoksydową pozwalają łączyć ze sobą najróżniejsze style i kolory.

Żywica epoksydowa a trwałość stolika kawowego

Żywica epoksydowa to wszechstronny materiał syntetyczny, który znajduje zastosowanie jednakowo w elektronice, przy tworzeniu biżuterii, meblarstwie, budownictwie, a nawet w budowie samolotów. Wynika to z dwóch właściwości tej substancji:

      Po zaschnięciu jest bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia i wodoszczelna,

      Sama jest bezbarwna, ale po dodaniu barwników i innych dodatków m.in. kredy, piasku, miedzi itd. (ograniczonych tylko wyobraźnią twórcy) tworzy przepiękną, wypełnioną niepowtarzalnym wzorem strukturę. Nawet jej gruba warstwa zachowuje przezroczystość i pozwala się wyszlifować na połysk.

Oznacza to, że stolik kawowy pokryty nawet cienką warstwą żywicy epoksydowej pozostanie niewzruszony na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, zalanie, wilgoć, a nawet na gorący kubek (ma bardzo niskie przewodnictwo cieplne). Jednocześnie nada drewnu głębi i utrzyma jego blask znacznie dłużej niż jakikolwiek impregnat. Ponadto stolik lub ława do salonu z żywicą epoksydową zawsze pozostaną unikatowe, niepowtarzalne – nigdy nie pojawi się na świecie drugi mebel z identycznym wzorem.

Uwaga: Należy uważać na używanie środków czyszczących zawierających chlor, metanol i węglowodory, ponieważ w wyniku ich działania żywica epoxy traci swoją wytrzymałość i jest bardziej podatna na uszkodzenia.

Czy żywica epoksydowa jest zdrowa?

Żywica epoksydowa powstaje w wyniku zmieszania związków pochodzenia roślinnego (polifenoli) i utwardzacza (epichlorohydryny lub oligomery), również pochodzenia  organicznego. W stanie płynnym (zarówno sam epoksyd, jak i opary) jest trująca, zwłaszcza dla alergików. Jednak kupując meble z żywicą epoksydową, nie musisz się tym martwić. W stanie utwardzonym – czyli na stoliku kawowym lub ławie – nie jest toksyczna ani szkodliwa dla zdrowia.

Stoliki z żywicą epoksydową nie tylko pięknie prezentują się w salonie, ale też są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Poza tym łatwo dopasować je do stylu wnętrz, a każdy egzemplarz ma unikalny design. Dzięki temu twój salon też taki będzie – jedyny w swoim rodzaju.

Powiązane produkty

Stolik kawowy 2447-G green Epoxy Stolik kawowy 2447-G green Epoxy 2
  • Wyprzedaż!
  • -139,00 zł
Na stanie
Stoliki kawowe i ławy

Stolik kawowy 2447-G green Epoxy Akacja

2447-G
1 719,00 zł 1 858,00 zł
Stolik kawowy wykonany z naturalnych materiałów takich jak Akacja oraz epoxydy niesamowita prezencja oraz połączenie współczesnych materiałów z tradycyjnym budulcem. Całość osadzona na stalowej ramie naturalnego koloru
Stolik kawowy 2449-G Green Epoxy Stolik kawowy 2449-G Green Epoxy 2
  • Wyprzedaż!
  • -2 141,00 zł
Na stanie
Koniec promocji
Stoliki kawowe i ławy

Stolik kawowy 2448-C Clear Epoxy Akacja

2448-C
1 364,00 zł 3 505,00 zł
Stolik kawowy wykonany z naturalnych materiałów takich jak Akacja oraz epoxydy Wypełnienie turkusowe jak w mniejszych stoliczkach( chwilowy brak zdjęć ) niesamowita prezencja oraz połączenie współczesnych materiałów z tradycyjnym budulcem. Całość osadzona na stalowej ramie naturalnego koloru Stoliczki posiadają niewielkie rysy powierzchniowe, które nie...
Stolik kawowy 2450-C Clear Epoxy Stolik kawowy 2450-C Clear Epoxy 2
  • Wyprzedaż!
  • -417,00 zł
Na stanie
Stoliki kawowe i ławy

Stolik kawowy 2450-C Clear Epoxy Akacja

2450-C
849,00 zł 1 266,00 zł
Stolik kawowy wykonany z naturalnych materiałów takich jak Akacja oraz epoxydy Niesamowita prezencja oraz połączenie współczesnych materiałów z tradycyjnym budulcem. Całość osadzona na stalowej ramie naturalnego koloru ( raczej nie jest to naturalny kolor stali).
Stolik kawowy 2450-C Clear Epoxy Stolik kawowy 2450-C Clear Epoxy 2
około 6 dni
Stoliki kawowe i ławy

Stolik kawowy 2450-G Green Epoxy Akacja

2450-G
849,00 zł
Stolik kawowy wykonany z naturalnych materiałów takich jak Akacja oraz epoxydy niesamowita prezencja oraz połączenie współczesnych materiałów z tradycyjnym budulcem. Całość osadzona na stalowej ramie naturalnego koloru

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania